14/05/2024

Odigran je i drugi susret današnjeg programa osmog kola Premijer lige BiH, susret u Srebreniku između Tuzla City i Širokog Brijega.

Tuzla City – Široki Brijeg 4:1

U Srebreniku su se danas u okviru osmog kola Premijer lige BiH sastali timovi Tuzla City i Široki Brijeg.

Ekipa Tuzla City je bolje ušla u meč, i već u 22. minuti došla do vodstva rezultatom 1:0, strijelac je bio Čeliković, potom je u 28. minuti bilo 2:0 za Tuzlake, ovoga puta strijelac je bio Karjašević, zatim je u 37. minuti bilo i 3:0 za domaće, mrežu Širokobriježana pogidio je Coulibaly, a u 46. minuti pogotkom Lukića Široki Brijeg smanjuje prednost ekipe iz Tuzle na 3:1, za ujedno i ishod prvog poluvremena, da bi u nastavku Tuzlaci u 81. minutu drugim pogotkom Čelikovića došli do prednosti od 4:1, što se ispostavilo i kao konačan epilog ovog duela.

Tuzla City je ovom pobjedom sada na drugoj poziciji prvenstvene tabele, dok je ekipa Širokog Brijega nakon poraza sada na petoj poziciji tabele.