02/05/2024

Odigran je i drugi susret dvadeset i sedmog kola Premijer lige BiH, susret u Posušju između Posušja i Željezničara iz Sarajeva.

Posušje – Željezničar Sarajevo 1:0

Na stadionu “Mokri Dolac” u Posušju danas su se u okviru susreta dvadeset i sedmog kola Premijer lige BiH sastali Posušje i Željezničar iz Sarajeva.

Ekipa Posušja je idealno otvorila ovaj meč i pogotkom Rozića u 14. minuti došla do prednosti od 1:0, da bi potom domaći ostali sa igračem manje, crveni karton je dobio Lučić, a Željezničar je u 17. minuti promašio jedanaesterac, neprecizan je bio Krpić, te je rezultat od 1:0 bio aktuelan nakon završetka prvog poluvremena, a s obzirom da u nastavku nije bilo pogodaka, taj se rezultat ispostavilo i kao konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Posušje je ostao na petoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Željezničar poslije poraza ostao desetoplasirani tim prvenstva.